ФЕРМЕРИ В ПОЛЬЩІ ЗАБЛОКУВАЛИ КОРДОН З НІМЕЧЧИНОЮ – Є ВИМОГИ ДО КИЄВА ТА БРЮССЕЛЯ

Від ЄС, фермери вимагають скоротити вимоги екологічності продукції, а від України – припинити ввозити свою продукцію

З вечора 17 березня до 20 березня триватиме блокування кордону з Німеччиною. Вимоги протестувальників – скоротити вимоги Брюсселя до екологічності продукції аграрних підприємств, а щодо України – припинити взагалі експорт продукції в Україну, повідомляє Radio Zet.

Рух однією з найбільш насичених транспортом магістралі А2, яка з’єднує Берлін та Варшаву, наразі перекрито. Акція протесту триватиме до середи.

Серед вимог, не тільки пом’якшення законодавчих обмежень щодо екологічності, а отже і витратності вирощування сільськогосподарської продукції, але і повне припинення постачання агропродукції з України в Європу.

Раніше стало відомо, про чергові перемовини представників ЄС та Польщі, щодо імовірних послаблень для фермерських господарств.

Очільниця Єврокомісії повідомила, що наразі європейські інституції розглядають ймовірність введення ембарго щодо імпорту аграрної продукції з Російської Федерації, що було умовою для відповідних поступок від України.

“Єврокомісія оцінює можливість запровадження обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з Росії до Євросоюзу”, – зазначено у пресрелізі ЄК. Нові пропозиції є і для польських фермерів.

Єврокомісія пропонує звільнити невеликі ферми площею до 10 га від контролю та штрафів, пов’язаних з новими вимогами для аграрної продукції в Євросоюзі. Відповідні пом’якшення можуть застосовуватись до всіх аграрії країн ЄС.

“Завдяки запропонованим змінам стане можливим застосовувати певні стандарти у спосіб, який буде більш сумісним із повсякденними реаліями, з якими фермери мають справу у житті”, – зазначено у повідомленні.