Україна пішла на поступки польськім фермерам але запам’ятала їх блокаду кордону

Україна готова прийняти обмеження на торгівлю з ЄС , щоб розрядити гостру політичну суперечку з Польщею, але також закликає блок заборонити імпорт російського зерна — Financial Times.

Торговий представник України Тарас Качка заявив виданню, що Київ згоден на нові обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції, але за умови, що ЄС також повинен заборонити експорт російської сільськогосподарської продукції, яка все ще потрапляє до блоку через білорусь і країни Балтії.

“Можливо, на перехідний період такий керований підхід до торговельних потоків між Україною та ЄС — це те, що нам усім потрібно. Що стосується пшениці, то не Україна створює проблеми для польських фермерів, а росія”, — сказав Качка.

Він додав, що Київ підтримує нові заходи, запропоновані Брюсселем, які передбачають введення з червня лімітів на імпорт яєць, м’яса птиці та цукру, а також дозвіл окремим країнам закрити свої ринки для українського зерна, за винятком подальшого транзиту в інші країни.

Також Україна погодилася перенаправити експорт кукурудзи до Італії та Іспанії через Чорне море, а не через сусідні країни, щоб зменшити напруженість.

“Ми добровільно припинили експорт кукурудзи до всіх п’яти сусідніх країн-членів ЄС. Незважаючи на це, ми експортували ще один новий рекорд — 15 млн тонн кукурудзи в календарному 2023 році. Отже, ми маємо великий попит в інших країнах. Україна заповнила прогалини у виробництві в ЄС”, — зазначив Качка.

Щодо необхідності заборонити імпорт сільськогосподарської продукції з рф та білорусі з торговим представником України погодився і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Цей захід буде підтриманий Литвою, заявила прем’єр-міністерка країни Інгріда Шимоніте.

Туск сказав, що обмеження на рівні всього блоку були б більш ефективними, але досягти цього буде важко, оскільки кілька країн-членів виступають проти через побоювання, що це дестабілізує світові ринки і посилить економічну і соціальну кризу в країнах, що розвиваються.