Сьогодні, 2 вересня 2024 року новий посол Польщі Пьотр Лукасевич приступає до роботи в Україні
Про це повідомив речник МЗС Польщі Павел Вронський, інформує polinst.kyiv.ua.
“Посол Павел Лукасевич сьогодні розпочинає роботу в Україні”, – зазначив Вронський.
Що відомо про нового посла Польщі
Новим послом в Україні є 52-річний польський військовий і дипломат Пьотр Лукасевич. Він має військову освіту й упродовж своєї кар’єри займався безпековими питаннями.
В тему – Straty armii rosyjskiego agresora według stanu na 1 września 2024 r
Зокрема, в 2004–2005 роках він перебував у місії в Іраку, в 2006 році був заступником військового аташе у Пакистані, а з 2007 по 2010 рік був військовим аташе Польщі в Афганістані.
Після звільнення з польської армії у званні полковника упродовж 2012-2014 років Лукасевич обіймав посаду посла Польщі в Афганістані. Після повернення до Польщі далі він займався науковою, публіцистичною й експертною діяльністю.
Донедавна послом Польщі в Україні був Ярослав Гузи, який приїхав до Києва у листопаді минулого року і в якого Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти 22 квітня цього року.
На посаді посла Польщі в Україні Ярослав Гузи наприкінці минулого року замінив Бартоша Ціхоцького, який обіймав її з лютого 2019 року.
Біографія нового посла Польщі в Україну Лукасевича
Пьотр Лукасевич — польський дипломат, політичний аналітик, і колишній полковник Збройних сил Польщі, який з 1 вересня 2024 року призначений на посаду Посла Польщі в Україні.
Лукасевич має значний досвід у військовій та дипломатичній сферах. Він служив польським послом в Афганістані з 2012 по 2014 рік, де брав активну участь у розробці стратегії польської військової присутності в цій країні. Раніше він також працював на посаді військового аташе в Афганістані та Пакистані, а також був задіяний у стабілізаційних місіях в Іраку.
Вам буде цікаво дізнатись – Polska nie będzie zestrzelić rosyjskich dronów i rakiet nad Ukrainą
Після завершення своєї дипломатичної місії в Афганістані, Лукасевич пішов у відставку з армії і почав працювати як журналіст, професор і політичний експерт. Його досвід охоплює як військову службу, так і аналіз міжнародних відносин, що робить його значним активом для польської дипломатії в умовах сучасних викликів.
Щодо його позиції стосовно війни в Україні, то Лукасевич висловлював підтримку Україні в її боротьбі проти російської агресії, підкреслюючи важливість солідарності між союзниками та надання необхідної допомоги українському народу.
Це призначення є частиною ширшої заміни дипломатів Польщі, що відбулася у вересні 2024 року, у зв’язку зі зміною уряду та переглядом дипломатичних кадрів.
Пьотр Лешек Лукасевич народився в 1972 році у місті Сосновець, що в польській Сілезії. Він отримав освіту в Військово-технологічній академії ім. Ярослава Домбровського, де закінчив факультет кібернетики. Після цього він продовжив навчання в аспірантурі Університету національної оборони у Варшаві та здобув освіту в США.
Здобувши військову освіту, Лукасевич також зайнявся журналістикою та політологією, яким він навчався у Варшавському університеті. Він володіє англійською та російською мовами і наразі вивчає українську.
Від 1995 до 2006 року Лукасевич працював над питаннями державної безпеки та боротьбою з тероризмом. Він також служив у стабілізаційних місіях в Іраку протягом цього часу. З 2006 року він був заступником військового аташе в Пакистані, а з січня 2007 року – військовим аташе в Афганістані. У 2012 році Лукасевич став полковником у запасі та очолив польську амбасаду в Кабулі, місті, яке йому добре знайоме.
Це дуже важливо – Польські фермери погрожують Україні знову перекрити кордон: названо причину
«Лукасевич – результат протистояння між Дудою та Сікорським»
Пьотр Лукасевич зайняв посаду посла Польщі в Україні, змінивши 68-річного Ярослава Гузи. Гузи, який має освіту соціолога, був активним опозиціонером у часи комунізму, що призвело до його інтернування. У ранніх 1990-х він служив радником міністра оборони, а пізніше перейшов до підприємництва. Відкликання Гузи через рік після призначення викликало запитання. За словами політолога Євгена Магди, це було результатом конфлікту між президентом Анджеєм Дудою та міністром закордонних справ Радославом Сікорським, а не через претензії до України. Магда вважає, що Дуда використав свій візит в Україну, зокрема на День незалежності, для оголошення про нового посла. Лукасевич, який має військовий та дипломатичний досвід, стане ключовою фігурою у польсько-українських відносинах, оскільки Польща є стратегічним партнером України і однією з трьох країн, що надають найбільшу допомогу.