Польські фермери погрожують Україні знову перекрити кордон: названо причину

Невміння працювати в сучасних умовах жорсткої конкуренції змушує польських фермерів знову шукати винних. Зазвичай у своїх бідах польські фермери звинувачують фермерів з України які вміють працювати не використовуючи пільги та кредити від ЕС. Польські фермери будуть намагатись знову перекривати кордони з воюючою Україною, намагаючись не тільки вирішити свої суто егоїстичні проблеми але й знову перекрити кордон для поставок зброї та амуніції в Україну.

Польські фермери погрожують Україні знову перекрити кордон: названо причину

Що цікаво, як дізнались українські журналісти, поляки беруть в жорстку блокаду тільки українсько-польский кордон залишаючи польсько-білоруський та польсько- російський поза увагою.

Польські аграрії погрожують Україні заблокувати кордон. Вони стверджують, що через українських виробників їхні фрукти не можуть конкурувати на ринку, що нібито призводить до його руйнації. За інформацією польського видання “Радіо Марія”, польські виробники отримують від 6,5 до 7 злотих за кілограм малини, що є нижчим за рівень рентабельності. Аграрії висловлюють побоювання, що закупівельні ціни продовжать падати через імпорт фруктів з України.

Нещодавно Сильвестр Дзєвульський з Люблінської сільськогосподарської палати заявив про значне зниження закупівельних цін, яке, на його думку, пов’язане з Україною. “Польща не в змозі конкурувати з Україною на міжнародному ринку через значно нижчу собівартість виробництва в Україні. Відсутність обов’язку дотримання українськими виробниками суворих екологічних стандартів ЄС створює високий ризик втрати зовнішніх ринків для Польщі”, – повідомляє видання.

“Заморожені малини з Польщі переважно експортувалися до скандинавських країн. Нині українські фермери прагнуть завоювати цей ринок і звертаються до уряду з проханням вжити відповідних заходів”, – повідомляється у статті. “Встановлення лімітів залежить від рішень нашої влади, так вважають виробники. Продукція повинна доповнювати, а не руйнувати внутрішній ринок (…). Є служби на кордоні, які мають здійснювати перевірку всіх вантажів, а не лише окремих”, – коментує Сильвестр Дзевульський.