В Польщі українці активно засновують власний бізнес

З 2022 року українці заснували в Польщі близько 8 тисяч ТОВ та понад 50 тисяч осіб зареєструвалися як приватні підприємці.

Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції та співголова Українсько-польської міжурядової економічної комісії Ірина Верещук

Перший віцепрезидент Польсько-української господарчої палати Даріуш Шимчиха на Форумі відновлення у Києві повідомив, що з початку російської агресії у лютому 2022 року, українці створили в Польщі майже 8 тисяч малих та середніх підприємств, а також понад 50 тисяч зареєструвалися як приватні підприємці.

“З початку вторгнення в Польщі зареєстровано понад 8 тисяч ТОВ з українським капіталом та понад 50 тисяч індивідуальних підприємців”, – зазначив Шимчиха на форумі, який організувало Київське бюро Польського агентства інвестицій і торгівлі.

Член правління Національної господарської палати Польщі Марек Бельський вважає, що український бізнес у Польщі має хороші перспективи. “Польські компанії, засновані в Німеччині на початку 2000-х, через 10-15 років повернулися на польський ринок і значно вплинули на його трансформацію, використовуючи європейський досвід”, – пояснив він.

Голова Польського агентства інвестицій і торгівлі Анджей Диха наголосив, що підтримка співпраці малого та середнього бізнесу двох країн є пріоритетом для уряду Польщі, оскільки великі компанії можуть самостійно встановлювати контакти, для чого й створюється необхідна інфраструктура.

У адміністративних центрах прикордонних Підкарпатського та Люблінського воєводств – Ряшеві та Любліні – були відкриті регіональні офіси Польського агентства інвестицій і торгівлі. Очікується, що незабаром такий підрозділ агентства з’явиться і у Львові, – повідомив він.

Зі слів керівника агентства, з початку повномасштабного вторгнення у Варшаві було створено коворкінг для українських підприємців та представництво “Дія. Бізнес”. Диха зазначив, що проведення форуму в Києві є сигналом для польського бізнесу про можливість ведення бізнесу в Києві, не очікуючи на перемогу.

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков відзначив, що Польща стала прикладом найбільшої релокації українського капіталу та робочої сили. “Українські підприємці ефективно адаптуються на європейському ринку та успішно засновують підприємства не тільки в Польщі, але й в інших країнах Східної Європи”, – підкреслив він.

Україна та Польща повинні надати можливість вільної роботи підприємств обох країн на своїх внутрішніх ринках, заявила на форумі віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції та співголова Українсько-польської міжурядової економічної комісії Ірина Верещук.

“Україна має виконати “домашнє завдання”. Нам потрібно трансформувати економіку, привести законодавство у відповідність до європейських стандартів, переглянути тисячі регулятивних норм, особливо ті, що стосуються міжнародної торгівлі”, – зазначила вона.

За даними Євростату, станом на кінець квітня цього року в Польщі перебувало 953,93 тисячі осіб, які покинули Україну після початку війни та отримали статус тимчасового захисту, що становить 22,7% від загальної кількості осіб з таким статусом у Євросоюзі.