ОСУВ “Хортиця” командувач Андрій Гнатов

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ, Андрій Гнатов, незабаром стане головою ОСУВ “Хортиця”, зайнявши місце генерал-лейтенанта Юрія Содоля. За інформацією від анонімних джерел, Генеральний штаб не був здивований звільненням Содоля з посади командувача ОС.

Головнокомандувач Олександр Сирський намагався захистити генерала в непублічний спосіб, але коли ситуація перейшла на рівень конфлікту між “новими” та “старими”, він вирішив не вступати у публічні суперечки. Амбіції молодих командирів є звичайним явищем.

Ймовірно, Сирський не бажав, щоб конфлікт був сприйнятий як протистояння поколінь, оскільки це могло б нашкодити фронту, — повідомив анонімний співрозмовник з Генерального штабу. Содоль формально залишиться на посаді командувача ОСУВ “Хортиця” ще на декілька днів, після чого його замінить Гнатов.

Богдан Кротевич, начальник штабу бригади “Азов” Національної гвардії, звернувся до Державного бюро розслідувань стосовно Юрія Содоля. Він звинуватив генерала у некомпетентності у командуванні військами, що спричинило втрату територій, а також у загибелі українських військових.

Президент Володимир Зеленський 24 червня звільнив Содоля з посади командувача Об’єднаних сил ЗСУ та призначив на цю посаду бригадного генерала Андрія Гнатова. Содоль був призначений Зеленським на цю посаду у лютому цього року.

Хто такий бригадний генерал Андрій Гнатов

Командувачем Об’єднаних сил Збройних Сил України є Андрій Гнатов. Він, бригадний генерал, у 2001 році закінчив Харківський інститут танкових військ.

З 2016 по 2018 рік він очолював штаб 36 окремої бригади морської піхоти. Потім, з 2018 по 2021 рік, командував цією ж бригадою, яка носить ім’я контрадмірала Михайла Бєлінського. У 2022 році Гнатов став заступником командувача військ оперативного командування “Південь” Сухопутних військ ЗСУ та очолив штаб. У червні того ж року він отримав звання бригадного генерала та шеврони від президента України Володимира Зеленського.

У 2022 році Гнатов замінив генерала Дмитра Марченка на посаді оборони Миколаєва. У листопаді він став одним з командувачів операції звільнення Херсонщини. Навесні 2023 року він керував обороною Бахмута, що входить до зони відповідальності ОСУВ “Хортиця” під командуванням Олександра Сирського.

На посаді командувача військ оперативного командування “Схід”, 24 червня 2024 року, Андрія Гнатова призначив Президент України Володимир Зеленський.

Нагороди Андрія Гнатова включають Хрест бойових заслуг, отриманий 27 липня 2022 року за видатні особисті досягнення у захисті суверенітету та цілісності України, самовідданість народу України та відданість військовій присязі. Орден Богдана Хмельницького III ступеня був вручений 21 серпня 2020 року за значний особистий внесок у зміцнення оборони держави, хоробрість під час бойових дій, бездоганне виконання обов’язків та професіоналізм. Медаль «За військову службу Україні» була присуджена 3 липня 2015 року за мужність і професіоналізм у захисті суверенітету та територіальної цілісності України

Цілком можливо що ми спостерігаєм процес зміни командування в Збройних Силах України коли на зміну генералам радянської школи приходять нові люди не обтяжені досвідом радянських часів але дуже добре розуміючих на методах ведення сучасної війни.

Ймовірно процес зміни командування буде продовжено та не виключено що головнокомандуючого Сирського теж чекає доля Содоля.

Нові люди з новим бойовим досвідом стрімко займають генеральські посади в Українському війську.

ОСУВ “Хортиця”

ОСУВ “Хортиця” — це операційно-стратегічне угруповання військ Збройних Сил України, створене для оборони та ведення бойових дій в конкретному регіоні. Назва “Хортиця” походить від назви відомого історичного острова на Дніпрі, який має велике значення в українській історії, зокрема пов’язаний з козацтвом.