Рiк тому у Києві з’явилась вулиця, названа на честь Януша Корчака.
Вулицю було перейменовано невипадково, адже протягом Першої світової війни Корчак перебував в Україні, зокрема у Києві, де працював над однією зі своїх основоположних педагогічних робіт «Як любити дитину» (1918).
Українське товариство Януша Корчака, за підтримки Польського Інституту у Києві організує 4 жовтня 2017 року вечір пам’яті Януша Корчака. Вечір розпочнеться зі збору о 18:00 біля будинку за адресою вул. Володимирська, 47.
Це єдиний будинок у Києві, якій зберігся до сьогодні, і з яким пов’язане перебування лікаря і педагога Корчака у Києві під час Першої світової війни. Саме на ньому, за підтримки Польського Інституту у Києві та Посольства РП в Україні було відкрито меморіальну дошку цій видатній особистості.
Далі, вечір продовжиться у «Білій вітальні» Будинку вчених (вул. Володимирська, 45). У програмі вечора промови педагогів, що пропагують корчаківський метод виховання дітей, концерт бардівської пісні та перегляд короткометражних фільмів.
Януш Корчак – справжнє ім’я Генрик Ґольдшмідт, відомий також як Старий Доктор або Пан Доктор. Польський єврей, який все життя заявляв про свою належність до обох націй.
За його власними словами «лікар за освітою, педагог волею випадку, письменник за покликанням і психолог із необхідності». Людина, яка стала легендою ще за життя, класик дитячої літератури, педагог-новатор, зачинатель діяльності на захист прав дитини і повної рівноправності дітей.
Він стверджував, що дитина має право бути такою, як вона є, має право на повагу, на помилку, на висловлення своїх думок. Загинув 1942 року у нацистському таборі смерті у Треблінці разом зі своїми вихованцями.