За акцією висипання зерна на кордоні з Польщею стоїть проросійський політик Маклер

Напередодні на кордоні України та Польщі польські протестувальники частково висипали на дорогу зерно з кількох українських фур. Так звану “акцію” організував Рафал Маклер – один із натхненників протестів, власник логістичної компанії та лідер люблінського осередку маргінальної партії “Конфедерація”, який виступає за покращення відносин з РФ.

Напад про-російські налаштованих польських фермерів на українські вантажівки з зерном

Пояснюється, що партії “Конфедерація” виступає за вихід Польщі з ЄС, критикує розміщення військ НАТО в країні та агітує за покращення дипломатичних відносин із РФ. У ЦПД акцентували, що партія не користується широкою підтримкою поляків. Зокрема, сам Маклер балотувався у 2019 році в Сейм, проте невдало.

Одначе, чергова акція Маклера, вочевидь, відповідає інтересам РФ, яка зацікавлена у конфлікті між українцями й поляками та зменшенні підтримки України з боку ЄС.

Крім того, ця акція стала в пригоді напівкримінальним польським колам, яких підозрюють у рейдерських схемах на ринку перевезень в ЄС. Деструктивні дії окремих політиків не повинні впливати на партнерські й добросусідські відносини України та Польщі, – наголосили у Центрі протидії інформації.

Польські фермери висипають збіжжя з українських фур на кордоні

Раніше Міністерство аграрної політики та продовольства України рішуче засудило навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні. Водночас у відомстві нагадали, що Україна вдячна тим громадянам Польщі, котрі продовжують допомагати боротися з росіянами.

Зауважимо, 11 лютого на пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на українсько-польському кордоні польські протестувальники частково розсипали зерно з українських фур на землю. Відеозапис події, яка відбулася на пункті пропуску, доступний у соціальних мережах. Як йдеться у відео Telegram-каналу “Новини Луцька та Волині”, водії пошкоджених автомобілів одразу зателефонували до поліції.

У розслідуванні Guildhall наголосили, що до блокування українських кордонів причетні російські спецслужби.