Міністерство закордонних справ Польщі прокоментувало контроверсійні заяви путіна під час інтерв’ю Такеру Карлсону

В пресрелізі міністерства виділили 10 пунктів, зокрема вторгнення СРСР та нацистської Німеччини на територію Польщі у 1939-ому, “повернення” росії до “історичних земель” та “штучне” створення України.

Україна де-факто є штучним утворенням, створеним Леніним і Сталіним.
— Сучасна Україна як держава створилася завдяки українському національному руху. Більшовики її не створили, а лише завоювали частину її території, зробивши її однією з радянських республік. Україна створена завдяки волі самих українців.

Лівобережжя Дніпра, включно з Києвом, є історично російською землею.
Київ – історична столиця Русі, а Москви на той час не існувало. У 1991 році Україна стала незалежною державою з міжнародно визнаними кордонами.

Ідея українців як окремої нації з’явилася в Польщі.
— Процес самовизначення українців як окремої етнічної групи відбувався паралельно з аналогічними процесами, що відбувалися в Європі ХІХ ст. Українську націю ніхто штучно не «вигадував».

На території України були створені бази НАТО.
— На території України немає баз НАТО.

В Україні відбулося два державні перевороти, метою яких був штучний розрив зв’язків з росією.
— Під час Помаранчевої революції український народ не погодився на фальсифікації виборів. Організація ще одного туру голосування дозволила обрати Президентом Віктора Ющенка, який фактично набрав більшість голосів. Після Революції Гідності Президент Петро Порошенко переміг на президентських виборах демократичним шляхом.

У 2014 році Москва була змушена захищати Крим, тому що він був під загрозою.
— У 2014 році загрози Криму не було. Революція Гідності призвела до зміни влади мирним шляхом, шляхом демократичних виборів. Російські “зелені чоловічки” з’явилися в Криму, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні.

Варто зазначити, що інтерв’ю не викликало очікуваної реакції на Заході, хоч і частково знайшло свою аудиторію.

Вочевидь, метою публікації було показати, що путін вимушений “захищати” російськомовне населення і у всьому винні США, НАТО й колективний Захід.

Однак, історичні бредні старого діда лиш спричинили хвилю фейспалмів та мемів, а міжнародна спільнота не залишила без уваги таку кількість цинічної брехні.