Новий польський уряд пом’якшує риторику щодо репарацій від Німеччини Польщі

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у інтерв’ю Spiegel. Міністр значно пом’якшив вимоги Варшави щодо репарацій від Німеччини і запропонував альтернативне вирішення давньої суперечки, зокрема, інвестиції в оборону Польщі.

«Ми просимо німецький уряд скласти пакет, який переконає нашу громадськість і покаже їм: Ага, німці готові вирішити цю проблему», – сказав Сікорський.

Нагадаємо, що у вересні 2022 року лідер “ПіС” Ярослав Качинський заявив, що за їх оцінками збитки завдані Німеччиною в Другій світовій становлять 1,32 трильйона доларів і Варшава буде на офіційному рівні вимагати відшкодування.

Натомість теперішній міністр закордонних справ запропонував німецькому уряду дати “видимий знак” того, що Німеччина визнає шкоду, завдану Польщі під час окупації, наприклад, “центр документації, центр діалогу, який визнає страждання поляків, а також меморіал <…>

В тему – Парад перемоги над Польщею німецьких та радянських військ в 1939 році в Бресті

Може бути і другий видимий знак, наприклад, відбудова німцями однієї зі зруйнованих ними будівель у Варшаві, можливо, Саксонського палацу <…> Можливо інвестувати в обороноздатність наших країн, щоб ми могли разом захистити себе від путіна”.

«Якщо Берлін хоче перерахувати гроші – будь ласка! Ми навіть зробимо знижку, якщо гроші надійдуть до кінця року», – сказав Сікорський, а потім додав: «А якщо серйозно: гроші – це складне питання під час війни і кризи».