Перспективи курортного сезону 2024 року в Генічеську та на Арабатській стрілці

Генічеський сайт, що надавав довгі роки рекламно-інформаційні матеріали з відпочинку на Азовському морі в Генічеську і на курортній Арабатській стрілці, просто зобов’язаний щорічно складати огляди і формувати прогнози на майбутнє літо.

Тому надаємо вам огляд на літній курортний сезон 2024 року.

Відразу скажу, що оцінки майбутнього літнього курортного сезону варіюються від погано до дуже погано.

Причиною тому безумовно війна якої не видно кінця та наслідки цієї війни під час та після, у разі її закінчення до літа 2024 року.

Арабатська стрілка та відпочиваючі на березі Азовського моря до початку війни

Навесні 2022 року власники туристичного та рекреаційного бізнесів у Генічеському районі були збентежені від окупації росіянами Херсонської області.

Але загалом до літа 2022 року зберігали помірковано-оптимістичні настрої. Причиною тому були два висновки.

Перше. Війна це непорозуміння, росія таким чином тисне на Україну і після нетривалих переговорів та мінімуму бойових дій Росія виведе війська з Херсонщини. Після чого, злегка зіпсований літній курортний сезон повернеться до своїх показань точно в липні-серпні.

Друге. Росія буде присутня на всій території Херсонської області як і в перший день вторгнення, але відпочиваючі з України будуть заміщені російськими курортниками. Генічний район не вперше зазнавав заміщення курортників із одного регіону іншими.

Таке вже було наприкінці 90-х років минулого століття, коли потік відпочиваючих із Москви та Пітера замінився потоком відпочиваючих із Західної України та російської глибинки.

Тому до червня 2022 року пансіонатчики та власники приватного сектору орієнтовані на курортний сезон були більш-менш спокійні і навіть відчували боязкий оптимізм.

Головне щоб у нас не було як на Донбасі – такі настрої лейтмотивом проходили у спілкуванні з ними.

Перші негативні дзвіночки зазвучали колись явочним порядком російські солдати та силові структури стали захоплювати пансіонати та бази відпочинку на Арабатській стрілці та в Генічеську.

Близько 10% від захоплених пансіонатів та баз відпочинку росіяни реєстрували у своїх майнових реєстрах. Інші 90% були захоплені за фактом без згоди та повідомлення власників.

Відбувалося це приблизно так – група озброєних людей у балаклавах вибивала вхідні ворота та заселялася до пансіонату або на базу відпочинку.

Найгірше було там, де власники курортних бізнесів перебували за межами окупаційної зони.

Таким чином, літо 2022 року було повністю і абсолютно провалено.

Анонси жителів Росії про те, що вони обов’язково приїдуть до Генічеська та на Арабатську стрілку і зроблять хороший збір від сезону для місцевих жителів виявилися блефом.

Мало хто виявляв бажання відвідати окуповану територію з незрозумілим статусом, наповненим озброєними людьми у балаклавах та зі зброєю в руках. Комендантська година введена відразу ж після вторгнення підкреслювала, що є прифронтова зона, а не зона відпочинку.

Після втечі російських військ та російської адміністрації з Херсона та правобережної частини Херсонської області в регіон ринув потік біженців. Роздратовані, озлоблені та збентежені люди були розселені на пансіонатах Арабатської стрілки.

Оскільки російська пропаганда переконала людей у Херсоні та на Правобережжі, що “Росія тут назавжди” а за фактом менш ніж через місяць після т.зв. референдуму російські війська без бою залишили Херсон.

Ось ця переконаність зіграла злий жарт – люди повірили російській владі і пішли на співпрацю з нею, чим заслужили від української влади статус колаборантів з наступними кримінальними справами.

Таким чином пансіонати Арабатської стрілки стали не тільки місцями для проживання солдатів і присланих із Росії силовиків, а й місцем проживання біженців.

Житловий фонд руйнувався і стрімко занепадав від нецільових “відпочиваючих”

Настав 2023 рік, який приніс жителям хвилювання у зв’язку з анонсованим контрнаступом українських військ і відповідно до ймовірності бойових дій безпосередньо під час звільнення регіону.

Чисельні прильоти ракетами по військових об’єктах на Арабатській стрілці, що почалися влітку 2023 року, і в генічному районі підтверджували, що літо 2023 втрачено для курортного бізнесу.

Генічеськ і Генічеський район відчував усі принади прифронтового регіону.

Так пройшов курортний сезон 2023 року, якщо це взагалі можна назвати сезоном.

До 2024 року перебіг бойових дій показав, що жодного світу найближчим часом немає і не буде. Також показав, що звільнення росіянами української території так само як і захист її від контратак ЗСУ проходять без урахування інтересів цивільних осіб.

Ніяких давайте відійдемо як у Херсоні щоб хоча б зберегти місто і мирних жителів як це було в 2022 році на початку 2024 вже немає і близько.

Йде тотальна війна із застосуванням усього спектру озброєнь без урахування та інтересів цивільних осіб

Незважаючи на те, що Генічеськ і Арабатська стрілка обстрілювалися вкрай рідко і точково величезний збиток був н

анесений діями російської армії у своєму тилу.

Курортна арабетська стрілка перенасичена не лише місцями дислокацій солдатів у пансіонатах, а й покрита мережею військових об’єктів – від систем ППО до стрілецьких полігонів.

Тільки в районі Рожевого озера з супутника видно два масштабні полігони, де проводиться бойова стрілянина. На Арабатській стрілці безпосередньо на пляжах біля с.Стрілкового було помічено полігон, де проводилися навчання мінометників за цілями в прибережній частині Арабатки.

В умовах тотальної секретності важко встановити точну картину руйнування Арабатської стрілки як об’єкта призначеного раніше для відпочинку та рекреації, але те, що розповідають місцеві жителі у неформальних бесідах, просто шокує.

На Арабатській стрілці росіяни створюють оборонні рубежі із застосуванням мінних полів. Під час частих навчальних стрільб на Арабатській стрілці були випадки коли танкові снаряди прилітали територією с.Щасливцеве та с.Стрілкове. На щастя, інцинденти пройшли без жертв, але сам факт стрілянини бойовими снарядами знищує репутацію Арабатської стрілки на роки.

Таким чином, підсумовуючи вищесказане і з огляду на літні курортні сезони 2022 і 2023 років можна впевнено сказати що в 2024 році сезону не буде.

І боюся що навіть після закінчення війни безпечного відпочинку на Арабатській стрілці не буде від 3 до 5 років до повної перевірки саперами великих територій Арабатки на предмет наявності мін і снарядів, що не вибухнули, а також на відсутність “сюрпризів” в пансіонатах

Джерело Новини з Генічеська та Арабатської стрілки – сайт міста Генічеськ на півдні України в Херсонській області