Президент Польщі затвердив поправки до законодавства, що стосується допомоги українським біженцям.

Президент Польщі Анджей Дуда ратифікував зміни до законодавства, що надають допомогу українцям через військовий конфлікт у їхній країні, продовжуючи термін їхнього легального перебування в Польщі.

За повідомленням прес-служби канцелярії президента Польщі, нова поправка продовжує термін легального перебування українських біженців з 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025 року. Це забезпечить українцям продовжений доступ до медичних послуг та соціальних виплат.

Ратифіковані зміни також передбачають надання українцям фінансової допомоги на виховання дітей та програми “Добрий старт”, залежно від навчання дитини в польській освітній установі, та встановлюють 36-місячний максимальний термін для участі українських школярів у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови.

Закон також вимагає, щоб українці пред’являли дійсний проїзний документ для отримання ідентифікаційного номера PESEL, та подавали заявку на PESEL зі статусом UKR негайно після прибуття в Польщу.

З 1 липня, фінансування допомоги для польських громадян, які приймають українських біженців у складних умовах, буде можливе тільки за умови укладення договору з місцевою владою.

Новий закон також передбачає припинення компенсацій витрат на проживання та харчування біженців, які покриваються приватними орендодавцями, починаючи з 1 липня, а також встановлює конкретні умови для скасування дозволу на тимчасове проживання українців.