Цього літа багато країн на різних континентах зіткнулися з агресивно високими температурами, що ставить під загрозу життя людей по всьому світу.
В США вже спостерігаються такі температури. Наприклад, у Долині Смерті температура піднялася до +54°С, а в Лас-Вегасі до +49°С.
Згідно з даними кліматичної служби Євросоюзу Copernicus, кожен з останніх 13 місяців був найспекотнішим за всю історію спостережень. Середня температура за попередній рік була щонайменше на півтора градуса вищою, ніж середня температура 1850-1900 років.
Цьогоріч рекордна спека охопила Північну та Південну Америку, Африку, Європу та Азію. У Латинській Америці аномально високі температури спричинили гостру нестачу води та численні смерті. На Близькому Сході, у Саудівській Аравії, понад 1000 людей загинули під час паломництва до Мекки через температуру +51,8°С у Великій мечеті 17 червня.
В Пакистані через спеку переповнені лікарні, вимикають світло та воду. В Індії у квітні-травні температура досягала +48,9°С, що завдало шкоди мільйонам людей.
У Греції температура перевищувала +37,8°, через що загинуло кілька туристів. Зростання температури зафіксували і в Японії.
Під час останнього льодовикового періоду, близько 20 000 років тому, середньосвітова температура була лише на шість градусів нижчою, ніж зараз. Тому не дивно, що потепління на 1,2 градуса вже стрімко змінює клімат.
Метеорологи прогнозують, що це літо може бути одним з найспекотніших за всю історію спостережень, але може стати і одним із найхолодніших у майбутньому. Від спеки постраждають не тільки люди, а й економіка: вона може пошкодити залізничні колії, призвести до провисання проводів, перевантажити електросистеми та спричинити відключення електрики саме тоді, коли люди найбільше потребують охолодження.
Нагадаємо, що метеорологи у багатьох країнах світу очікують новий кліматичний феномен наприкінці цього року, який має принести похолодання.
Також повідомлялося, що початок липня в Україні буде дуже спекотним. Температура повітря досягне +35°С, а опадів майже не буде.