Сьогодні у Києві покажуть кінострічку про «Будинок з химерами»

Сьогодні, 20 квітня, у кінотеатрі «Україна» в Києві, що знаходиться на вул. Архiтектора Городецького, 5, відбудеться показ фільму «Дім архітектора Городецького» польського режисера Вєслава Романовського. Про це поінформував Польський Інститут у Києві.

Фільм «Дім архітектора Городецького» розповідає про власний маєток польського архітектора – так званий „Будинок з химерами”

«Творча діяльність видатного архітектора Владислава Городецького у Києві розпочалась на зламі ХІХ та XX століть. У його творчому доробку численні споруди, від Національного художнього музею у стилі класицизму до караїмської кенаси в мавританському стилі.

Вершиною ж творчого злету Городецького став його власний маєток на Банковій 10, так званий „Будинок з химерами”, зведений ним у 1903 році з нагоди свого сорокаріччя.

В ньому втілено відгомін мисливських захоплень Городецького, плід його творчої фантазії, яка бунтувала проти встановлених форм і традицій», – говориться в повідомленні.

Після показу відбудеться дискусія за участі режисера, Лариси Амеліної, проф. Олі Гнатюк та Владислави Осьмак «Постать Городецького у польсько-українському історичному контексті».

polinst.kyiv.ua/Т.А.