Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський о погрозах росіян застосувати ядерну зброю проти України

Американці пообіцяли росіянам уразити усі їхні позиції в Україні, якщо ті підірвуть ядерку – Сікорський

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив скептицизм стосовно ядерних погроз Росії, згадуючи попередження від США, Китаю та Індії.

У інтерв’ю The Guardian він зазначив, що “американці попередили росіян, що у разі детонації ядерної зброї, навіть якщо вона не приведе до жертв, США знищать всі російські позиції в Україні звичайною зброєю”.

Він також вважає, що “читання Китаєм та Індією Росії ‘акту про бунт’ є серйозною загрозою, оскільки порушення цього табу, подібно до табу на зміну кордонів силою, може спонукати Японію та Корею стати ядерними державами, чого Китай не бажає”.

Сікорський також висловив думку, що Європі слід краще вчитися грати в “гру ескалації”, щоб тримати Путіна в невіданні щодо її намірів, і зазначив, що Росія не обмежує себе у військових діях, незважаючи на незастосування ядерної зброї.

Відповідаючи на запитання, чи дозволено Україні завдавати ударів по військових об’єктах усередині росії, він сказав: “росіяни завдають ударів по українській електромережі, по її зернових терміналах і газосховищах, по цивільній інфраструктурі.

Російська операція ведеться зі штабу в ростові-на-дону. Окрім того, що росія не застосовує ядерну зброю, вона себе особливо не обмежує”.

Він підкреслив, що “постійні заяви про червоні лінії лише спонукають Москву адаптувати свої агресивні дії до наших самонакладених обмежень”.