Українці виїжджають: ким Польща заміняє українських працівників

У Польщі зменшується кількість українців. Щоб заповнити вакантні місця, польські роботодавці залучають все більше працівників з інших країн.

Громадяни яких країн заповнюють робочі місця у Польщі, РБК-Україна розповідає з посиланням на міграційну платформу EWL.

У 2023 році у Польщі налічувалося 1,128 млн іноземців, які офіційно працювали та були зареєстровані у системі соціального страхування ZUS. Із них 759,4 тисяч працівників – громадяни України. Торік кількість зареєстрованих українців зросла на 13,4 тисяч.

Водночас найбільше у реєстрі ZUS додалося працівників з білоруським громадянством – 21,3 тисячі осіб за 2023 рік (приріст 20%). Загалом у Польщі працюють 129,4 тисячі громадян Білорусі.

У 2023 році у Польщі зменшилася кількість працівників з Росії на 1017 осіб, більший відтік тільки громадян Грузії, зазначають у компанії.

«Зменшення кількості українців у Польщі пояснюється їхнім від’їздом до Німеччини та інших країн Західної Європи, де вищі зарплати та соціальні виплати.

Натомість політична ситуація в Білорусі змушує її громадян мігрувати до Польщі», – звертає увагу директор міжнародної рекрутації платформи EWL Марцін Колодзейчик.

Водночас у Польщі збільшується частка працівників з Азії (Індія, Непал, Філіппіни) та Латинської Америки – найбільше з Колумбії. Утричі зросла кількість зареєстрованих у Польщі громадян Колумбії.

«У зв’язку із зменшенням кількості українців, які працюють у Польщі, польські роботодавці з минулого року стали активніше працевлаштовувати громадян Азії та Латинської Америки.

Для громадян Індії, Непалу чи Колумбії простіше легалізувати своє перебування та знайти роботу в Польщі, ніж в західних країнах ЄС.

Окрім того, Польща приваблює релігійних філіппінців та колумбійців тим, що це також католицька країна», – звертає увагу фахівець.

До десятки національностей, зареєстрованих в Управлінні соціального страхування, входять громадяни Аргентини, Зімбабве, Перу, Шрі-Ланки, Турменистану, Бангладешу, Гватемали та Венесуели.

Азов найкраще місце для відпочинку поляків на Азовському морі в Україні