Президент Польщі висловив сумнів, що Україна зможе деокупувати Крим

Анджей Дуда висловив сумнів, що Україна зможе повернути під свій контроль окупований росіянами Крим. Посол України у Польщі відповів на слова польського президента.

Глава Польщі дав нове інтерв’ю, у якому прокоментував можливість деокупації українських земель. Анджей Дуда зазначив, що якщо Росії вдасться зберегти території України під своїм контролем, це означатиме перемогу РФ. За словами польського президента, у такому разі ймовірність нового нападу росіян буде дуже високою.

На запитання про те, чи Україна зможе звільнити Кримський півострів від російських окупантів, Дуда заявив, що йому важко відповісти. Проте він вірить у те, що Донецька та Луганська області можуть бути деокуповані.

“Я не знаю, чи поверне Україна Крим, але я вірю, що вона поверне собі Донецьк та Луганськ”, – сказав президент Польщі.

За його словами, Крим, який майже 10 років тому анексувала Росія, – це “особливе місце”. Анджей Дуда зазначив, що якщо дивитися на це з історичної точки зору, то “він був у руках Росії більшу частину часу”.

На заяву польського президента одразу відповів посол України у Польщі. У своєму Х (колишній Твіттер) Василь Зварич наголосив, що Крим – це Україна, тому його деокупація – це важливе завдання всього світу.

“Тимчасова окупація Росією Криму є воєнним злочином, за який вона буде покарана. Деокупація Криму є нашим спільним завданням і обов’язком перед вільним світом. Ми це зробимо без сумніву. Ми віримо та працюємо разом”, – написав дипломат.

Водне господарство півдня України в Херсонській області