Російський імперіалізм відродився: Дуда оцінив загрозу нападу Росії на Польщу

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що загроза нападу Російської Федерації на країну існує, проте російський диктатор Володимир Путін побачив різницю технологічних, технічних можливостей членів НАТО та самої Росії, тому спочатку “багато разів подумає”.

При цьому Дуда наголосив на необхідності подальшої модернізації польської армії та закупівлі військової техніки.
Про це він сказав на пресконференції, передає Polskie Radio.

“Така загроза потенційно, теоретично існує з огляду на ситуацію, коли російський імперіалізм, безсумнівно, відродився і Росія напала на Україну“, – відповів президент, при цьому зазначивши, що такий напад повинен був би викликати відповідь з боку всього Північноатлантичного альянсу.

Дуда підкреслив, якщо Польща “буде слабкою”, то небезпека такого потенційного нападу зростатиме.

“Якщо Польща буде сильною, матиме сильну, добре оснащену армію, то ймовірність, очевидно, різко зменшиться”, – додав він.

Також, за словами Президента Польщі, необхідна подальша модернізація польської армії та закупівля військової техніки.

“Цей процес необхідно продовжувати. Якщо він буде успішно реалізований – а я вірю, що так і буде – це означатиме величезне посилення польського оборонного потенціалу і тоді ймовірність російського нападу на нас практично впаде до мінімуму, фактично буде виключена, тому що польська армія буде здатна самостійно стати на захист нашої землі.

А за підтримки НАТО – зокрема, армії США – вона, безумовно, зможе негайно відбити будь-який напад”, – висловився Дуда.

Крім того, на його думку, російський диктатор Володимир Путін “багато разів подумає, перш ніж напасти на будь-яку країну НАТО, тому що він нещодавно побачив, яка різниця в технологічних і технічних можливостях між тим, що мають у своєму розпорядженні країни НАТО, і тим, що має у своєму розпорядженні Росія”.

Як повідомляв український новинний сайт LIKE-NEWS, крилаті ракети, якими вранці 7 лютого Росія атакувала Україну, постійно змінювали курс та маневрували на заході країни перед кордоном з Польщею.

У відповідь Польща активізувала протокол захисту власного повітряного простору через ракетний обстріл Росією території України та підняла у повітря польську авіацію.