Туск: наша підтримка України у війні залишається незмінною, але інтереси польських фермерів важливі

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава хоче допомагати Україні на тлі російської агресії, але не може погодитись, щоб при цьому “кілька тисяч людей” наживалися за рахунок польських аграріїв.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск

Дональд Туск зазначив, що обговорював ситуацію із зерновим імпортом з президентом України Володимиром Зеленським під час свого першого візиту до Києва та пояснив позицію Польщі.

“Те, що кілька сотень чи тисяч людей в Україні хочуть заробити величезні гроші – це не наша проблема. Ми хочемо допомогти Україні як державі, українцям як народу у збройному протистоянні з Росією.

Безперечно, тут наша позиція ніяк не змінюється. Але не може бути так, щоб через війну і через нашу емпатію та відкритість до України хтось скористався цим для нечесної і нерівної конкуренції з нашими компаніями, нашими фермерами”, – сказав прем’єр Польщі.

Польські фермери висипали зерно з українських вантажівок на території Польщі

Туск зазначив, що якщо не враховувати невдоволення польського бізнесу, це може призвести до зростання антиукраїнських настроїв.

“Парадокс полягає у тому, що якщо Україна хоче бути спроможною мобілізувати увесь західний світ на свою підтримку у протистоянні з Росією, їй потрібно поважати інтереси окремих членів цієї спільноти… Інакше легко зламати цей ентузіазм і прагнення підтримувати”, – додав Дональд Туск.

Він зазначив, що польська влада має з’ясувати, як чимало української продукції все одно опиняється на польському ринку, всупереч обмеженням, і передусім для цього потрібно посилити контроль за перевірками на кордоні.

Водночас заступник міністра сільського господарства заявив, що відомство готується опублікувати перелік польських компаній, які імпортували українське зерно.

Нагадаємо, у п’ятницю фермери з усієї Польщі розпочали чергову акцію протесту, що, як очікується, триватиме 30 днів. Вона передбачає, серед іншого, блокування доріг і прикордонних переходів з Україною.

У неділю біля КПП “Дорогуськ” протестувальники висипали частину зерна з українських вантажівок, які перетнули кордон.