Варшава оголосила про можливість створення військового підрозділу з мобілізованих у Польщі українців

У Польщі існує намір створити український військовий підрозділ з мобілізованих громадян України, які наразі перебувають на її території.

Warszawa, 08.01.2024. Minister spraw zagranicznych RP Rados³aw Sikorski podczas konferencji prasowej po spotkaniu z minister spraw zagranicznych Cesarstwa Japonii Yoko Kamikaw¹ w siedzibie MSZ w Warszawie, 8 bm. (ad) PAP/Albert Zawada

Про це оголосив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у Празі під час дводенного саміту представників зовнішньополітичних відомств країн НАТО, повідомляє Укрінформ, посилаючись на Wnp.pl.

“Польща розглянула запит України на навчання, однак ми вирішили, що безпечніше та ефективніше буде навчати українські підрозділи з українців у Польщі, які мають бути призвані до української армії, оскільки це буде більш ефективним способом допомогти Україні”, – сказав Сікорський.

Міністр закордонних справ Польщі висловив, що переговори з Україною про двосторонню угоду з безпеки проходять гладко і висловив надію на її підписання до липневого саміту НАТО у Вашингтоні.

За повідомленнями, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив після саміту в Празі, що союзники не ухвалили “жодних кінцевих рішень”, але досягли прогресу у трьох аспектах підтримки України: покращенні координації Альянсу у сфері поставок зброї та навчання військового персоналу; встановленні довгострокової фінансової підтримки Києва та євроатлантичної інтеграції України.