Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2019

Премія заснована 2007 року, вручається раз на два роки. Цьогоріч премію вручать всьоме.

Премія присуджується українському письменникові віком до 40 років, незалежно від місця його проживання, прижиттєво, за прозову україномовну творчість, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури. Журі оцінюватиме виключно прозову творчість кандидатів і не враховуватиме здобутки в поезії, драматургії та літературній критиці.

Лауреати Премії:

  • Катерина Калитко (2017)
  • Софія Андрухович (2015)
  • Таня Малярчук (2013)
  • Наталка Сняданко (2011)
  • Сергій Жадан (2009)
  • Тарас Прохасько (2007)

Лауреат Премії-2019 отримає:

диплом та нагороду розміром у 3000 євро від Польського Інституту у Києві,

піврічне стажування у Польщі у 2020 році в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща “GAUDE POLONIA” від Партнера Премії, Національного центру культури (Варшава).

Висунути кандидатів на Премію можуть як українські, так і іноземні культурні інституції, видавництва, творчі об’єднання, приватні особи, заповнивши аплікаційну форму до 15 жовтня 2019 року. Кожна установа або приватна особа може висунути лише одного кандидата. Претенденти на Премію не можуть номінувати себе самі. Лауреати Премії Конрада попередніх років повторно номіновані бути не можуть.

АПЛІКАЦІЯ (установи та інституції) >>

АПЛІКАЦІЯ (приватні особи) >>

Лауреата та фіналістів визначить та оголосить польсько-українське журі.

Визначення лауреата відбуватиметься у два етапи:

І. Із числа запропонованих кандидатів журі обере трьох (3) фіналістів, прізвища яких буде оголошено на початку листопада 2019 року через комюніке, яке розповсюдить ПІ у Києві.

ІІ. Остаточне рішення журі прийме перед врученням премії після обговорення кандидатур фіналістів та визначення лауреата шляхом таємного голосування.

Урочисте оголошення й нагородження лауреата Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського відбудеться 15 листопада 2019 року у Києві.