Ситуація на польському кордоні вже давно вийшла за межі економіки та моралі — Зеленський

Нинішня ситуація на польському кордоні давно вийшла за межі економіки та моралі.

На цьому у своєму зверненні ввечері 3 березня наголосив президент Володимир Зеленський.

«Потрібно знайти нарешті рішення і щодо ситуації, зокрема, на польському кордоні, яка вже давно вийшла за межі і економіки, і моралі. Просто неможливо пояснити, як складнощі країни, що стікає кров’ю, можна використовувати у внутрішній політичній боротьбі. Втім, ми пройдемо й це.

Я впевнений, що Україна здатна вистояти, досягне своїх цілей і переможе російський терор. Разом ми здатні це забезпечити», — сказав президент.

Як відомо, польські аграрії продовжують протестувати по всій країні. Учасники цих протестів блокують дороги, автостради, автомагістралі та прикордонні переходи з Україною. Фермери виступають проти напливу українських товарів, а також проти європейської політики, пов’язаної з так званим «Зеленим курсом» ЄС.

Держприкордонслужба України 3 березня повідомила, що на українсько-польському кордоні продовжують блокувати всі шість напрямків, на території Польщі в бік України очікують можливості проїзду понад 2400 вантажних транспортних засобів.

Раніше повідомлялося, Європейська комісія ухвалила два правові акти, які відкривають Польщі доступ до фінансування ЄС на суму до €137 млрд. Очікується, що перший транш у розмірі €6,3 млрд Варшава отримає за чотири тижні. З цієї суми польські фермери отримають €1,4 млрд.