У Польщі завершують переговори з Україною щодо обмежень на імпорт сільгосппродукції

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкєрський заявив, що технічні переговори з Україною щодо запровадження обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції на завершальному етапі.

За його словами, нові правила мають бути сформульовані до кінця березня.

«Ми хочемо обмежити і контролювати надходження товарів з України, щоб не порушувати стабільність окремих ринків. Також ми прагнемо, щоб ЄС підтримав експорт продовольчих товарів з України до країн, які цього потребують, у різних частинах світу», – заявив польський міністр.

Вчора, 15 лютого, понад три години тривала зустріч міністра сільського господарства Польщі з фермерами, які протестують. Аграрії мають багато вимог, але дві головні – скасувати європейські норми «зеленого курсу» і повністю закрити кордон з Україною. Про це повідомляє міністерство сільського господарства Польщі.

Фермери скаржаться на великий надлишок зерна в Польщі, на важке економічне становище, особливо перед посівною. Вони потерпають, зокрема, через неконтрольований, на їхню думку, наплив сільськогосподарської продукції з України.

Міністр сільського господарства Польщі сказав, що повністю закрити кордон неможливо.

«Немає держави, котра має повністю закриті кордони. Може, Північна Корея, може, ще десь», – сказав він, пообіцявши представити інші вимоги фермерів на засіданні Ради міністрів сільського господарства ЄС 26 лютого, а також на засіданні уряду наступного тижня.

«Ми хочемо звести до мінімуму «зелений курс», адаптувати його до очікувань фермерів», – сказав профільний міністр. Також він звернувся до аграріїв з проханням, щоб їхні блокади і протести були менш обтяжливими для суспільства.

Українська сторона наразі не коментувала цю заяву Чеслава Сєкєрського.

Що кажуть у Європарламенті?

Вчора з візитом у Варшаві була голова Європейського парламенту Роберта Мецола. Вона зустрілася з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Серед іншого, вони обговорювали і питання фермерів.

«Я дуже сподіваюся на розуміння голови Європарламенту і знаю, що не помиляюся, таке порозуміння ми маємо. Не підлягає сумніву, що європейські і польські фермери мусять мати впевненість, що розв’язання, яке ми готуємо, буде для них дружнім і не суперечить їхнім основним інтересам.

Вам можливо буде цікаво – Нерухомість у світі

Тут я говорю як про експорт сільськогосподарської продукції з України до Європи, так і про деякі положення «зеленого курсу». Це не просто», – наголосив польський прем’єр.

За його словами, продовольча безпека і проблеми фермерів будуть на порядку денному у Європейській раді в березні.

«Ми мусимо бути об’єднаними і однозначно засудити російську агресію в Україні. Ми знаємо, що можемо це зробити – щоб і підтримати Україну, і захистити наші внутрішні ринки» – сказала після зустрічі з Туском Роберта Мецола.