Польща перевірятиме все українське зерно, яке йде транзитом через її територію

Польща перевірятиме все зерно з України, яке прямує транзитом через країну. Про це заявив заступник Міністра сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Міхал Колодзейчак в інтервью РАР 12 лютого, передає «Інтерфакс-Україна».

“Сьогодні ми дамо чіткі вказівки перевірити весь зерновий транзит на кордоні з Україною”, – наголосив Колодзейчак.

На запитання щодо переліку компаній, які імпортували зерно з України, заступник міністра відповів, що було зареєстровано 15 тис. перевезень фуражного зерна, найменше з яких було розміром з одну вантажівку, а найбільше “становить собою цілий потяг, тобто кілька дюжин вагонів”.

За його словами, більшість цього зерна в Польщі не перевіряли.

Колодзейчак вважає процедури перевірки зерна на кордоні “негідними і “не довіряє жодному імпортеру або експортеру продукції з-за кордону, який представляє нам свої тести”.

“Сьогодні на зустрічі з різними службами я вимагатиму, щоб усі партії зерна, призначені для експорту, які підпадають під ембарго, були оглянуті в Польщі. Я буду лобіювати ці правила”, – сказав він, додавши, що будуть чіткі вказівки щодо перевірок усього зерна на українсько-польському кордоні, яке підлягає пломбуванню і подальшому транзиту.

Заступник міністра наголосив, що коли таке зерно потрапляє до Німеччини і після перевірки виявляється неякісним, то в 99% випадків воно повертається до Польщі, але вже як європейське зерно.

Аналогічні перевірки буде запроваджено й щодо тестування зерна в портах.

Також Колодзейчак повідомив, що дасть доручення створити інформаційну платформу, за допомогою якої фермери зможуть повідомляти про проблеми та порушення безпосередньо в міністерство телефоном і через інтернет.